Skip Navigation or Skip to Content
Titulka   >  Športové spravodajstvo
publikované: 08.02.2018 - 10:42  //  aktualizácia: 08.02.2018 - 10:46  //  zobrazené: 3086

Ninka Jankovýchová + Kajka Vašíčková = 5 medailí pre plavecký klub PK Záhorák

V dňoch 27. - 28. 01. 2018 zorganizoval jeden z najsilnejších plavecký klubov ORCA Bratislava Pohár žiakov v Bratislave určený pre 8 až 11 ročné deti. Z PK Záhorák sa v 50 metrovom bazéne na Pasienkoch predstavili 9-ročná Ninka Jankovýchová a 10 –ročná Kajka Vašíčková. Kráľovskou disciplínou Ninky sa stal 100 m motýlik, z ktorého si za čas 2:03:48 prieniesla zlato a 200 m polohový pretek striebro. Polohovku zdolala s časom 3:53:75.

400 m voľný spôsob bol doménou Kajky Vašíčkovej. Štyristovku zvládla za 6:03:37, čo jej zabezpečilo miestenku na pódiu s číslom 2. Ďalší trumf si vyplávala ešte v disciplínach 200 m voľný spôsob  (2:51:97) a 200 m znak (3:18:78). V oboch dvojstovkách získala bronzovú medailu. Disciplíny 200 a 400 m voľný spôsob v Bratislave ovládli Záhoráčky.  Naša Kajka stála na pódiu spolu so Sofiou Babincovou z PK Aqua Senica, ktorá získala zlato na štyristovke a striebro na dvojstovke. Touto cestou Sofii blahoželáme a veľmi sa tešíme, že Senica sa vo veľkom plaveckom svete nestratí.

Na plaveckých pretekoch sa zúčastnilo 186 pretekárov z 27 klubov. Dve zverenkyne trénera Ing. Stanislav Mihalku sa vo veľkej konkurencii úspešne zorientovali. Vo všetkých disciplínach si zaplávali osobné rekordy, čím získali spomedzi klubov celkové 16. miesto.