Dnes je

mestoinstituciepodnikaniekulturacestovny
Senický týždeň dobrovoľníctva úspešne za nami! Tlačiť E-mail
Utorok, 27 September 2011 08:09
tde_dobrovonctva

Dobrý pocit a radosť z vykonanej činnosti – to boli hlavné dôvody, prečo sa mnohí obliekli do oranžového trička a stali sa dobrovoľníkmi.

Organizačné prípravy Informačného centra EUROPE DIRECT Senica, študentov – dobrovoľníkov, ale tiež organizácií zapojených do Senického týždňa dobrovoľníctva priniesli úžitok podľa očakávania. Veľká mediálna kampaň a výborná spolupráca so všetkými zainteresovanými dala dokopy 130 dobrovoľníkov, ktorí sa zapojili do 15-tich aktivít a boli nápomocní v 10 inštitúciách.

V čase od 19. do 22. septembra navštívili dobrovoľníci Domov dôchodcov, Zariadenie sociálnych služieb a DS Svetluška, kde venovali svoj voľný čas hrám a užitočným aktivitám s klientmi. Ako na dovolenke v Grandhoteli sa dôchodcovia cítili počas celého týždňa vďaka študentom SOŠ Senica, ktorí ich obsluhovali pri obede. Dobrovoľníci si počas týždňa našli čas aj na čistenie hrobov významných osobností mesta, upratovanie starého mlyna v Čáčove, a čas obetovali aj na skrášlenie okolia svojich škôl tým, že si maľovali ploty. Okrem ostatných aktivít treba spomenúť aj stredajšiu Bielu pastelku, kedy študenti senických stredných škôl pomáhali Únii nevidiacich a slabozrakých pri verejnej zbierke.

Veľkým podujatím a zároveň odmenou pre dobrovoľníkov bola zumba s Majkou, ktorá prilákala mnohých okoloidúcich, ale hlavne všetkých tých, čo sa zapojili do niektorej z aktivít. Na zumbu sa prišli pozrieť aj dôchodcovia, ktorí sa  na miesto konania dostali vďaka dobrovoľníkom.

Záver týždňa, počas ktorého sme si pripomenuli a oslávili Európsky rok dobrovoľníctva 2011 sa uskutočnil v piatok v senickom parku pri DAVe. Kultúrny program, prezentáciu organizácií a možnosť stretnúť sa s dobrovoľníkmi si nenechal ujsť takmer nikto. Pre každého, kto sa zapojil do niektorej z aktivít bolo pripravené malé občerstvenie, odmena a veľké poďakovanie.

Celý týždeň sa niesol v duchu dobrej nálady, darovania nezištnej pomoci a hlavne radosti ľudí, ktorí pomoc v podobe dobrovoľníckych aktivít s radosťou prijímali.

Pozitívnym záverom je tiež fakt, že niektoré organizácie sa s dobrovoľníkmi dohodli na budúcej spolupráci.

Tešíme sa, že Senický týždeň dobrovoľníctva naštartoval mladých ľudí k dobrovoľníckym aktivitám, v ktorých chcú mnohí pokračovať.

Fotografie z celého týždňa si pozrite TU. 
    
Slovak Chinese (Simplified) English French German Hungarian Polish Russian Spanish
Aktuality


ikonka_volby_2017kniha_zahoria_2016
ikona_UP


ikona_parking2

kalendar_podujati02

STD_2017

Hecnisa

VisnovySad_plagat_zrus

nabor_karate

msks_kurzy_2017_3druhy

cvc_kruzky

cardasova_princezna

veltrh_zdravia

gulas_majster_kunov_2017

zahorie-hra-golf-citilight-2

nasa_f.jpg
msks_ikona.jpg rsms_f.jpg INFOSEN - turistická informačná kancelária tvsen_f.jpg
ed_f.jpg pz_f.jpg serra_f.jpg ts_f.jpg cerberus_f.jpg
zodpovedne_f.jpg ovce_f.jpg TvRegion.jpg zoznam_realit_m mps

 


Mapa stránok   |    |   ©  Mesto Senica - oficiálne stránky mesta. Vyrobil CBsoft, s.r.o.  design RECO, s.r.o. |   Powered by Joomla!