Dnes je

mestoinstituciepodnikaniekulturacestovny

Mesto Senica na facebooku

Ďalšie vzdelávanie pedagogických zamestnancov MŠ v duchu tvorivosti Tlačiť E-mail
Štvrtok, 01 Apríl 2010 14:27
prednaska_skolky_m.jpgPedagogickí zamestnanci materských škôl senického a skalického okresu sa v stredu 31.03.2010 zúčastnili ďalšieho vzdelávania organizovaného v rámci projektu Interkulturálne vzdelávanie detí a dospelých, ktorý je podporený z Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko 2007 - 2013 a spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja. 
Vzdelávanie  prebiehalo formou interaktívnej prednášky a jej odborným garantom bola  PhDr. Milota Zelinová, CSc., z Pedagogickej fakulty UK v Bratislave.

Tentoraz bolo zamerané na „Rozvoj tvorivosti dieťaťa predškolského veku“.  O atraktívnosti témy vypovedal počet účastníčok vzdelávania. Vo veľkej zasadačke MsÚ Senica sa strelo 45 riaditeliek, zástupkýň a učiteliek materských škôl.    

Tvorivosť, ako jednu zo základných charakteristík osobnosti je potrebné rozvíjať už v materskej škole. V úvode stretnutia sa zúčastnení zoznámili s pojmom tvorivosť z pedagogického a psychologického hľadiska. V rámci diskusie boli uvádzané príklady ako dieťa zaujať, aké prístupy a metódy treba voliť, ako dosahovať u detí úspech, aké sú bariéry tvorivosti. Druhá časť vzdelávania bola venovaná  praktickým úlohám zameraným na rozvoj fluencie, flexibility, originality a fantázie detí predškolského veku.

Pracovná nálada vzdelávania sa niesla v duchu humoru, tvorivosti, spolupráce i samostatného myslenia.

Aktivity smerovali k pochopeniu, že tvorivosť je bez hraníc a myseľ je pri nej  treba  očistiť od zbytočných predsudkov.

Pani Milota Zelinová mala k svojim poslucháčkam veľmi milý a ľudský prístup, čo sa odrazilo aj na samotnej atmosfére vzdelávania. Pri práci na úlohách s pedagógmi spolupracovala, volila metódy pochvaly a povzbudenia. Svojím prístupom dávala učiteľkám návod ako postupovať pri práci s deťmi.  

Popri tvorivosti sa v krátkosti zamerala aj na rozvoj emocionality a motivácie. Na záver zúčastneným pedagógom poskytla materiály, o ktoré sa môžu oprieť vo svojej pedagogickej praxi.

Pani Zelinová si svojim prístupom rýchlo získala nové poslucháčky, ktoré v závere stretnutia prejavili záujem o jej ďalšie prednášky na jednotlivých materských školách.   


projekt_logo.jpgprojekt_logo2.jpg
Mgr. Ľubica Melišová
projektový manažér 
    
Slovak Chinese (Simplified) English French German Hungarian Polish Russian Spanish
Aktuality


ikonka_volby_2017kniha_zahoria_2016
ikona_UP


ikona_parking2

kalendar_podujati02

Nocna_Senica

Senicke_kulturne_leto_2017

Parkojada

kunovske_hody

holidayland_oprava

Sahara2017final

DOK_2017_plagat

plagatSNP_2017

Beh_vaky_plagt

Senicka_masirovka

cardasova_princezna

zahorie-hra-golf-citilight-2nasa_f.jpg
msks_ikona.jpg rsms_f.jpg INFOSEN - turistická informačná kancelária tvsen_f.jpg
ed_f.jpg pz_f.jpg serra_f.jpg ts_f.jpg cerberus_f.jpg
zodpovedne_f.jpg ovce_f.jpg TvRegion.jpg zoznam_realit_m mps

 


Mapa stránok   |    |   ©  Mesto Senica - oficiálne stránky mesta. Vyrobil CBsoft, s.r.o.  design RECO, s.r.o. |   Powered by Joomla!